آموزش خلبانی


آموزشگاه خلبانی داتیس مفتخر است پس از سپری کردن ۶۰ ساعت آموزش کلاس های زمینی و ۴۰ ساعت پرواز آموزشی به هنرجویان خود مدرک PPL اعطا کند.

 

انواع گواهینامه خلبانی

 

PPL-Private Pilot License گواهینامه خلبانی شخصی

اولین مرحله در رسیدن به آرزوی پرواز و خلبان شدن این مرحله هست که در واقع پایه ی اصلی و مقدماتی خلبانی هست. دارنده ی این مدرک فقط می تونه برای تفریح و در محدوده های مشخص پرواز کنه و از پروازهایی که انجام می ده نمی تونه درآمدی بدست بیاره! به دارنده ی مدرک این دوره سردوشی(ریت ۱خط) داده می شود.

 

CPL-Commercial Pilot License گواهینامه خلبانی بازرگانی

دومین مرحله برای خلبان شدن هست و در واقع مهمترین قسمت برای خلبان شدن هست! دارنده ی این مدرک می تونه در مسیرهای مشخص شده بین شهرها پرواز کنه و یا اینکه به عنوان کمک خلبان شروع به فعالیت کنه(البته این قانون در ایران به دلایلی که در پایین ذکر خواهد شد عملی نیست) دارنده ی این مدرک می تونه از پروازهاش کسب درآمد کنه اما برای گرفتن این مدرک باید حتما PPL رو داشته باشه! دارنده ی مدرک این دوره سردوشی ۲خط بر دوش خواهد داشت.

 

IR-Instrument Rating مدرک پرواز با دستگاه(پرواز کور یا آلات دقیق)

دارنده ی این مدرک می تواند بدون دیدن محیط خارج کاکپیت به هدایت هواپیما پرداخته و آن را هدایت کند. دارنده ی این مدرک سردوشی ۳خط بر دوش خواهد داشت! یعنی قبل از خلبانی مسافربری شما باید مدرک آلات دقیق(IR) رو باید گرفته باشید.,و البته کمک خلبان هم دارای سردوشی سه خط می باشد.

 

ATPL-Air Transport Passenger License گواهینامه خلبانی مسافربری

در واقع بالاترین مدرک خلبانی می باشد و دارنده ی آن می تواند در ارلاین ها شروع به فعالیت کند. دارنده ی این مدرک می تواند در هواپیمایی با بیش از ۱۲۵۰۰پوند بار و بیش از ۹ نفر مسافر به عنوان Pilot in command فعالیت خواهد کرد. دارنده ی این مدرک سردوشی ۴خط اهدا می شود.